• OZNAM:

• Na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Poprade, riaditeľka prerušuje výchovno-vzdelávací proces   od 14. 12. 2022 - 16. 12. 2022. Vyučovanie sa obnoví  19. 12.  2022 v pondelok. Upozorňujeme rodičov, že pri návrate dieťaťa do školy po prázdninách je potrebné vyplniť vyhlásenie o bezpríznakovosti.

• Tvorenie s hlinou nás baví

• Môcť sa len tak hrať s hlinou a vytvoriť niečo krásne. To nie je iba sen, toto môžete skutočne zažiť v našom krúžku - Nádejní umelci. Máme to šťastie, že naša škola je vybavená pecou, kde si výrobky pálime. Pracujeme hravou, nenútenou, ale obyčajne tematickou formou. Používame viaceré techniky – modelujeme voľnou rukou, zatláčame, vaľkáme,... Formujeme pekné keramické výrobky ako misy, svietniky, stromčeky, vianočných anjelov, hrnčeky, vázy, tanieriky a mnoho ďalších výtvorov. Hotový výrobok si vyžaduje  dvojnásobný výpal. Práca s hlinou nás baví ako môžete vidieť na našich keramických výrobkoch.

Myslím, že z fotografii vidieť ako sú deti do tvorenia z hliny zapálené, že ich práca naozaj baví a konečné keramické výrobky sú celkom vydarené.

Mgr. Edita Modlová

• Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím

• Tretieho decembra sme si pripomenuli Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím. Počas dňa sme mali pripravených niekoľko aktivít, v ktorých sa žiaci skúsili vžiť do role zdravotne postihnutých. Veď aj v našej škole  sa každodenne stretávame so spolužiakmi, ktorí potrebujú našu pomoc. Rozprávali sme, aké obmedzenia majú ľudia s konkrétnym postihnutím a akými pomôckami si môžu uľahčiť každodenný život. Bežné denné aktivity, ktoré musia prekonávať ľudia s rôznym postihnutím, si žiaci vyskúšali na vlastnej koži... Naučili sa základné znaky posunkovej reči – ja sa volám..... . Vyskúšali si i úskalia nevidiacich. Pohybovať sa so zaviazanými očami bolo pre mnohých tiež náročné. Niečo nakresliť, či napísať nohami alebo podpísať ústami – lebo nemám ruky. Vyskúšali hrať futbal so zviazanými nohami. Žiaci sa zhodli na tom, že najhoršia je slepota srdca, keď niekto nevie alebo nechce iného pochopiť alebo mu pomôcť. A napokon na tom, že najväčší dar zo všetkých darov na svete je ZDRAVIE.

Mgr. Edita Modlová

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka školy udeľuje dňa 02.12.2022 riaditeľské voľno z dôvodu zhoršenej epidemiologickej situácie. Elokované pracovisko, Vrbovská 45, Ľubica ostáva otvorené. Nástup žiakov do školy bude dňa 05.12.2022.

• Mikulášku, dobrý strýčku...

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikulášku, dobrý strýčku .

Počas dnešného dňa k nám zavítal svätý Mikuláš. Spoločnosť mu robil krásny anjel a riadne strašidelný, no  zároveň zábavný čertisko. Deti Mikulášovi spievali a recitovali. Školou sa v tento deň ozvývala radosť, smiech a dobrá predvianočná nálada. Každému žiakovi daroval Mikuláš balíček plný dobrôt a nie len deti, ale aj učitelia si deň s Mikulášom náramne užili.