„Každé dieťa má právo byť vypočuté. Niekedy však jeho hlas musíme pomôcť zosilniť.“
Na školskom dvore sa uskutočnila preventívna a osvetová akcia „Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť“, ktorej cieľom bolo upozorniť na problematiku násilia páchaného na deťoch a zdôrazniť potrebu vytvárať pre deti bezpečné, podporné a rešpektujúce prostredie.
Do podujatia sa zapojili žiaci variantov A, B a C, pričom každé dieťa malo svoj vlastný bubon - zarb. Spoločným bubnovaním žiaci symbolicky vyjadrili podporu všetkým deťom a ich právu byť vypočuté a rešpektované.
Zvuky bubnov sa niesli aj do okolitých ulíc, kde upútali pozornosť okoloidúcich. Mnohí sa zastavovali a so záujmom sledovali priebeh podujatia, čím sa podarilo upriamiť pozornosť verejnosti na dôležitú tému ochrany detí pred násilím.
Realizovaná aktivita splnila svoj preventívny a výchovno-vzdelávací cieľ. Spoločným bubnovaním sme vyslali jasný odkaz, že hlas každého dieťaťa je dôležitý a že každé dieťa má právo vyrastať v bezpečnom a podpornom prostredí.
Mgr. Eva Dragošeková a všetci žiaci