• Nadpis

• Cieľom projektu je podporovať fyzické a duševné zdravie všetkých zúčastnených osôb, ktoré školu navštevujú, ktorí v nej pracujú alebo s ňou prichádzajú do styku. Realizácia projektu Zdravie v školách poskytuje množstvo možností s priamym dosahom na konkrétne osoby. Úlohou projektu je cieľavedomé a zámerné poskytovanie poznatkov a návodov s cieľom ovplyvniť postoje a podnietiť každodenné zodpovedné správanie voči svojmu zdraviu. Zámerom projektu je budovať u žiakov typ správania, vďaka ktorému sa budú vedieť správne zachovať v kritických životných situáciách, dokážu zaujať postoj, vyjadriť názor, poskytnúť pomoc, zastať sa slabších. Súčasťou projektu je vytváraťu žiakov kladný vzťah k prírode, rozvíjať environmentálne cítenie, ekologické myslenie a zmysel pre ochranu prírody. Dôležitou oblasťou, ktorej sa projekt venuje, je podpora duševného zdravia našich žiakov, učiteľov aj ostatných zamestnancov školy. Súčasťou projektu je aktívne zapojenie učiteľov, výchovného poradcu, odborných pracovníkov školy a rodičov priamo do projektu a zlepšenie ich vzájomnej kooperácie.

Hlavné ciele:

Starostlivosť o zdravie detí a zamestnancov školy

Humanizácia edukačného procesu

Skvalitňovanie životného prostredia

Prevencia pred negatívnymi celospoločenskými javmi

Termín začiatku projektu       Termín ukončenia projektu

september 2023                          jún 2024

Zodpovednosť:  Mgr. Lenka Šidlovská