• Škola priateľská k deťom 2022/2023

• Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do projektu Škola priateľská k deťom. Aktivitou za osobnej účasti p.Filipa Mroča s UNICEF-u sme si predstavili metódy a spôsoby ochrany duševného zdravia. Počas vianočného obdobia sme napiekli vianočné oblátky a ich výťažok 40 € sme poskytli na zbierku Modrý gombík. Počas celého školského roka sme si tému dôležitosti duševného zdravia pripomínali.

Mgr. Monika Adamcová

• 1. jún - MDD - Krajina snov, kde je život hrou

• Nezabudnuteľný deň detí v našej škole bol plný radosti a veselých chvíľ. Žiaci si vychutnávali sladkú cukrovú vatu, aktívne sa zapájali do športových aktivít a nechali si maľovať na tváre zábavné zvieratká či iné postavičky. Radosť a smiech naplnili vzduch, a deti si užívali všetky zábavné aktivity, ktoré sme pre nich pripravili.

• Nefajči a hraj! ( Deň bez tabaku – 31.5.2023)

• Každý rok 31. mája sa pozornosť upriamuje na škodlivý účinok a smrteľné následky tabakových výrobkov a nepriameho pôsobenia cigaretovému dymu. Svetový deň bez tabaku má ľudí odradiť od užívania tabaku v akejkoľvek forme a vyzvať jednotlivcov ako aj verejnosť, aby aktívne propagovali životný štýl bez tabaku. Bojovať proti tomu sme sa rozhodli aj my už tradičnou preventívnou aktivitou „Nefajči a hraj“. V tomto duchu sa niesol 14. ročník stolnotenisového turnaja v spolupráci s Centrom pre deti a rodiny v Spišskej Belej. Pre všetkých hráčov bolo pripravené občerstvenie. Zúčastnení si domov okrem diplomov odniesli i sladké odmeny.

• Dopravné ihrisko

• Každý z nás sa denno-denne stáva súčasťou dopravnej premávky. Tak ako všade, na ceste obzvlášť platia pravidlá, ktoré je nevyhnutné dodržiavať. Aj tento rok sme so žiakmi navštívili detské dopravné ihrisko v Kežmarku, kde si precvičili pravidlá cestnej premávky – či už ako chodci alebo vodiči bicykla, kolobežky. Poznávali dopravné značky, riešili rôzne dopravné situácie – križovatky. Touto aktivitou priamo podporujeme bezpečnosť detí na cestách a veríme, že sa budú správať zodpovedne.
            Mgr. Monika Kovaľová

• Športový deň

• Dňa 30.5.2023 sa učitelia spolu so svojimi žiakmi vybrali na futbalové ihrisko do Strážok, kde ich čakal deň plný pohybu a športu. Na ihrisku bolo pre deti pripravených šesť stanovíšť, kde plnili rôzne športové úlohy. Preverili si svoju šikovnosť pri loptových hrách, taktiež svoju rýchlosť v skoku vo vreci a mnoho ďalších športových zručností. Žiaci mali k dispozícii aj bicykle a kolobežky, na ktorých sa s radosťou vozili. Na záver si zahrali futbal. Za svoju šikovnosť žiaci dostali sladkú odmenu.