• Deň zeme

• Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodným dňom Zeme, ktorý sa konal počas osláv jarnej rovnodennosti, 21. marca a oslavoval príchod jari. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na vplyv ničenia životného prostredia, a rozvíjajúcu sa diskusiu o možných riešeniach zabrániť znečisteniu. My sme si so žiakmi pripomenuli tento deň rôznymi aktivitami zameranými na ochranu životného prostredia, správneho triedenia odpadu. Pozreli sme si videá zamerané na danú tematiku. Žiaci sa zábavnou formou naučili niečo o našej Zemi a ako môžu aj svojimi činmi prispieť k ,,Zdravej planéte“.

• Medzinárodný deň florbalu

• S florbalkami v škole!

Pri príležitosti Medzinárodného dňa florbalu (12. apríl), ktorý vyhlásil Slovenský zväz florbalu sme sa pripojili aj s našou športovou aktivitou. Žiaci  z tried II.A, III.A, V.A a VIII.A mali možnosť vyskúšať si florbal a spríjemniť si deň malým turnajom medzi triedami navzájom. Všetci sme si to spoločne užili a tešíme sa na ďalšiu športovú udalosť!

• Slávnostná akadémia pri príležitosti Dňa učiteľov

• Tešíme sa, že naša kolegyňa Mgr. Evka Závacká bola ocenená na Slávnostnej akadémii belianskych pedagógov dňa 28.3.2023 za jej vynikajúcu prácu so žiakmi a aktívny profesijný rozvoj. Spolu s ňou sa tešíme z tohto významného ocenenia a chceli by sme sa s Vami podeliť o túto úžasnú správu.

• PROJEKT - UČÍME SA Z CHÝB INÝCH – účasť na verejnom pojednávaní

• Dňa 29.03.2023 sa naši žiaci zúčastnili dvoch verejných pojednávaní , ktoré prebiehali na Okresnom súde v Kežmarku v rámci projektu „Učíme sa z chýb iných“. Cieľom bolo poukázať na dôsledky nedovoleného správania sa a  porušovania zákonov. Uvedená akcia slúžila aj ako prevencia kriminality mládeže. Žiakom sa možnosť zúčastniť sa súdneho pojednávania páčila. Pred pojednávaním boli poučení ohľadom správania v priebehu pojednávania. Pani sudkyňa im tiež vysvetlila náplň práce všetkých zúčastnených: sudcu, obhajcu, prokurátora a aj zapisovateľky. Pre žiakov to bolo nielen poučné, ale aj zaujímavé.

Mgr. Monika Adamcová
            Koordinátor PDZ