• Život na farme – zážitkový denný tábor

• Začiatok školského roka začal pre žiakov II. A a IV. A tak trochu netradične. Žiaci vymenili perá, ceruzy, zošity a učebnice za vidly, hrable a metly na ranči Čajka v Kežmarku.  Počas celého týždňa mali žiaci možnosť vidieť chod farmy, oboznámiť sa so životom a dennou rutinou farmára spojenou so starostlivosťou o zvieratá žijúce na farme. Každé ráno po príchode na farmu žiaci pomáhali farmárovi s kŕmením, napájaním zvierat a čistením stajní. Celý týždeň sa niesol v duchu „bez práce nie sú koláče“. Všetci žiaci ochotne pomáhali pri starostlivosti o zvieratá – sliepky, morky, husi, kačky, prasiatka, králiky, kone. Odmenou pre každého žiaka bola jazda na koni, ktorého si museli očistiť a osedlať.  Pre všetkých žiakov to bol nezabudnuteľný zážitok, pretože zvieratá, o ktorých sa učia v škole a vidia len v učebnici, mali teraz možnosť vidieť naživo, dotknúť sa ich a pohladkať.

Mgr. Lenka Šidlovská

ŠZŠ Spišská Belá

• Plody našej záhrady

• V mesiaci september nám pani jeseň ponúka mnoho chutného ovocia a zdravej zeleniny. Vypestované rôzne druhy zeleniny a ovocia nás lákajú svojou vôňou i farbou. Preto sa  a jedna z chodieb našej školy zmenila na výstavisko úspešného záhradkárčenia našich žiakov. Môžete tam vidieť ovocie a zeleninu mnohých tvarov, farieb i veľkostí. Všetci sa tešíme z dobre vykonanej práce a hlavne úrody. Zdravé stravovanie, bohaté na množstvo čerstvých vitamínov je práve v týchto jesenných mesiacoch nesmierne dôležité a zdravie našich detí je prvoradé. Prajeme vám  preto dobrú chuť do zdravého hryzkania!
            Mgr. Modlová