• Nadpis

• Škola priateľská k deťom je medzinárodný školský program UNICEF, ktorého cieľom vytvoriť v školách také prostredie, v ktorom sa každé dieťa cíti bezpečne, dobre, sebaisto a do ktorého chodí s radosťou. (UNICEF) Základným predpokladom vytvorenia takéhoto prostredia je rešpektovanie práv detí a záujem o ich duševné zdravie. Program nastavuje rámec fungovania vzťahov medzi pedagógmi, deťmi a rodičmi. Na získanie titulu Škola priateľská k deťom je potrebné splniť tri kritériá. Škola priateľská k deťom je viac ako len plnenie týchto kritérií. Škola je otvorená aj novým podnetom zo strany rodičov. Veríme, že spoločnými silami žiakov, učiteľov i rodičov sa naša škola opäť oficiálne stane Školou priateľskou k deťom.

Hlavné ciele projektu

1. Doplniť klasickú výučbu o tému duševné zdravie.

2. Vytvoriť zaujímavou, prístupnou a neformálnou formou spoľahlivý kompas a naučiť žiakov takým navigačným schopnostiam, ktoré im pomôžu nájsť vlastnú cestu v živote.

3. Rozvíjať rešpekt voči ľudským bytostiam, základným slobodám a prírodnému prostrediu. Vedieť prijať aj iné názory, pochopiť kultúrne odlišnosti a kriticky myslieť.

4. Budovať u detí individuálny a celospoločenský well-being,  t.j stav počas ktorého človek prežíva a preciťuje pozitívne emócie, je spokojný a dokáže fungovať tak, že je prínosom pre seba aj spoločnosť.

Termín začiatku projektu       Termín ukončenia projektu

september 2023                          jún 2024                                                       Zodpovednosť: Bc. Anna Semivánová