• Didaktické hry

• V pondelok 19. októbra 2022 sa žiaci našej školy zúčastnili didaktických hier. Deň pred konaním hier sa v rámci teoretickej prípravy oboznámili s významom riešenia mimoriadnych situácií, civilnej ochrany a zdravotnej prípravy. Žiaci si v oblasti riešenia mimoriadnych situácií nacvičili evakuáciu školy v prípade ohrozenia. Potom sa učitelia a asistenti spoločne so žiakmi pešou chôdzou presunuli do prostredia Belianskeho rybníka, kde nasledoval pohyb a pobyt v prírode. Niektorí žiaci mali k dispozícii aj kolebežky a bycikle, čo sa im veľmi páčilo. Prezradia Vám to aj ich šťastné tváre...

• Hrabanie lístia v parku Kaštieľa v Strážkach

• Jesenná príroda v tomto období odela svet do pestrých farieb a neustále sa mení. Dni sú čoraz kratšie, slniečka menej. Množstvo farebných listov pokrylo zem a vytvorilo pestrofarebný koberec. Typickou aktivitou jesenného obdobia je hrabanie lístia. Tak ako po iné roky, aj tento rok sme sa spoločne so žiakmi vybrali do miestneho parku v Kaštieli v Strážkach. Každoročne sa na túto chvíľu tešia žiaci starších ročníkov, ktorí rozvíjali svoje pracovné schopnosti. Žiaci svojou troškou práce prispeli pri odstraňovaní napadnutého lístia, čím pomohli pracovníkom kaštieľa a uľahčili im náročné hrabanie. Statočne sa pasovali s množstvom lístia a ich snaha bola odmenená pochvalou za dobre vykonanú prácu.

Mgr. Edita Modlová

• Chodím do školy rád?

• Aktivity pre záškolákov s CPPPaP v Kežmarku

Riešenie záškoláctva nie je zábavou pre rodiča, učiteľa či riaditeľa školy, ale je nevyhnutnou súčasťou moderného vzdelávania. Nekontrolované vynechávanie školy má často za následok právne problémy pre dieťa, ale môže postihnúť aj rodičov. Práve preto sa snažte vyhnúť týmto zbytočným a nepríjemným situáciám oboznámením sa s problematikou, oboznámením sa so svojím dieťaťom a oboznámením sa s jeho školou, aby ste mohli efektívnejšie bojovať s týmto problémom.

Dňa 7.9.2022 sa v spolupráci CPPPaP Kežmarok uskutočnila aktivita s názvom „Chodím do školy rád?“. Hlavnou témou aktivity bolo záškoláctvo, žiaci sa pod vedením lektorky Mgr. Magyarovej zábavnou formou oboznámili s príčinami, dôsledkami záškoláctva, ako aj spôsobom ako záškoláctvu predchádzať.

Mgr. Monika Adamcová
            Koordinátor PDZ