• Svetový deň vody 2023

• Svetový deň vody je určený na 22. marca už od roku 1993. Vyhlasuje ho každoročne Organizácia Spojených národov. My sme si na tento deň so žiakmi pripomenuli pozeraním videí o vode, rôznymi aktivitami zameranými na deň vody a nakoniec si žiaci vyfarbili omaľovanky zamerané na túto tému.

• Návšteva mestskej knižnice v Spišskej Belej

• Návšteva knižnice je multisenzorický zážitok, ktorý zahŕňa všetky najlepšie spôsoby učenia sa detí, od pevnosti knihy v ich rukách a vizuálnej stimulácie farebných ilustrácií až po vôňu stránok a vzrušené, tiché hlasy ostatných čitateľov. Knižnica ponúka knihy pre ľudí všetkých vekových kategórií a oveľa, oveľa viac – je to miesto učenia a objavovania pre každého. Čo presne teda môžeme očakávať, ak vezmeme deti do knižnice? Veľa závisí, samozrejme, od ich veku. A veľa závisí od zdrojov miestnej verejnej knižnice. Najlepší spôsob, ako zistiť, čo je k dispozícii vo vašej miestnej knižnici, je navštíviť ju! A to sme urobili práve v mesiaci, ktorý je venovaný knihám. A že to bolo dobré rozhodnutie sa nám potvrdilo. Zažili sme krásne dopoludnie s knihami a literatúrou. Touto cestou sa chceme srdečne poďakovať zamestnancom miestnej knižnice v Spišskej Belej za ich milé privítanie žiakov našej školy. Čoskoro sa tešíme opäť na návštevu.

• Jarné prázdniny

• Jarné prázdniny budú v termíne od pondelka 06. 03. 2023  do piatku 10. 03. 2023. Zároveň je dňa 13. 03. 2023 (pondelok) udelené riaditeľské voľno na pracoviskách - ŠZŠ, Zimná 21, Spišská Belá, Elokované pracovisko, Štefánikova 40, Spišská Belá.

Vyučovanie bude pokračovať v utorok 14. 03. 2023.

• Oznam:

• Dňa 03. 03. 2023 bude riaditeľské voľno na elokovanom pracovisku - Elokované pracovisko, Štefánikova 40, Spišská Belá.

• Deň otvorených dverí v Podolínci

• Dňa 28. 02. 2023 mali žiaci našej školy možnosť nahliadnuť do priestorov Odborného učilišťa v Podolínci, konkrétne na Spojenej škole sv. Klementa Hofbauera, kde sa uskutočnil Deň otvorených dverí. Cieľom podujatia bolo predstaviť žiakom možnosti výberu odborného učilišťa a ich budúceho povolania. Učitelia v spolupráci so žiakmi prezentovali jednotlivé učebné odbory. Žiaci mali možnosť bližšie sa oboznámiť s obsahom učebných odborov. Po prezentáciách nasledovala prehliadka odborných učební a konzultácie s pedagógmi školy.

Odborné učilište v Podolínci ponúka žiakom mnoho príležitostí a možností v odbornom vzdelávaní. Toto podujatie pomohlo žiakom získať lepší prehľad o učebných odboroch a možnostiach výberu budúceho povolania.

• "Duša vie"

• Naša škola je dlhoročne zapojená do projektu UNICEF - "Škola priateľská k deťom." Tento rok sme využili ponuku koordinátora UNICEF-u Miroslava Mroča na hodinu ODUČÍME ZA VÁS priamo na škole. Táto aktivita s názvom "Duša vie" sa uskutočnila 24. 02 . 2023, kedy nás pán Mroč osobne navštívil. Žiakom I. a II. stupňa zaujímavým spôsobom priblížil tému duševného zdravia. Žiakov táto téma zaujala, čo potvrdil aj živý záujem a množstvo otázok. Tešíme sa na budúce stretnutie.

Mgr. Monika Adamcová