• Venuj úsmev starším

• Jeseň je obdobím umeleckých diel prírody, ktorá  je ako krásna paleta. Stromy ohromujú pestrými farbami. Takýmto krásnym umeleckým dielom je aj človek v jeseni života. Tvaroval a formoval ho majster život svojimi skúškami, radosťami, ale aj starosťami. Aj naši žiaci využili, mesiac október ako mesiac úcty k starším a navštívili starších ľudí v Spišskej katolíckej charite v Ľubici. Básničkou, pesničkou im spríjemnili deň, a nakoniec im odovzdali malý darček. Členovia charity boli dojatí, vďační a milým úsmevom nás odprevadili.

Tento deň sa žiakom páčil, a boli radi, že mohli takto  spríjemniť deň starším ľuďom.

Mgr. Eva Zavacká

• Florbalový turnaj

• V utorok 8. októbra 2024 sa žiaci našej školy zúčastnili Florbalového turnaja, ktorý sa uskutočnil na multifunkčnom ihrisku v Spišskej Belej a v Ľubici. Mužstva boli zložené z 3 hráčov a jedného brankára. Hlavným cieľom hry bolo streliť viac gólov než súper. Hrací čas bol 10 minút. Florbal je rýchly, zábavný a hlavne kolektívny šport. Je taktiež jedným z mála športov, ktorý je od svojho vzniku mužským, ale aj ženským športom. Rovnosť pohlavia si aj naďalej zachováva, preto si to naše deti spoločne a naplno užili.

Mgr. Lenka Martvoňová

• Farby jesene

• Prvý piatok v októbri sa niesol návštevou Kaštieľa Strážky. Zúčastnili sme sa tvorivých dielni - Farby jesene, pod vedením lektorov. Listy rôznych tvarov a farieb boli našou predlohou na vytvorenie pestrých diel. Každý žiak si vytvoril svoju mozaiku do ktorej zakomponoval vyfarbené listy. Žiakom sa aktivity veľmi páčili.

Mgr. Patrícia Buchtová

• Špeciálna základná škola, Zimná 21, Spišská Belá