• Pečenie vianočných oblátok a medovníkov na škole sa stalo krásnou tradíciou. Tento rok sme si užili nezabudnuteľný deň, kedy sa deti spolu s učiteľmi pustili do prípravy týchto sladkých vianočných pochúťok.
      • Dňa 17. decembra 2024 sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzie na Mestskej polícii v Kežmarku. Cieľom podujatia bolo priblížiť činnosť polície, prehĺbiť znalosti o bezpečnosti a predstaviť praktické rady, ako sa správať v krízových situáciách.
      • Záujmový útvar ,,Nádejní umelci,, opäť zabodoval. Veľký záujem je o prácu s hlinou, čo môžete vidieť na našich keramických výrobkoch. Práca s hlinou je hra, tvorba, relax, oddych... - odporúčame každému. Je to možnosť pravidelnej psychohygieny, vnímania prítomného okamžiku, spojenia sa s vlastným vnútrom.
      • Nevedomosť a neinformovanosť o drogách môžu viesť k závislosti, čo je cesta, z ktorej sa dá už ťažko vrátiť späť. V rámci prevencie drogových závislosti, boli dňa 13.12.2024, zorganizované intervenčné aktivity v spolupráci s pani Mgr. Magyarovou z CPP z Kežmarku.
      • Mikulášku, dobrý strýčku
      • Dňa 06.12.2024 zavítal do našej školy Mikuláš. Spoločne s ním prišli aj jeho verní pomocníci anjel a čert. Mikuláš navštívil každú triedu, kde ho deti srdečne privítali piesňami a básňami. Deti boli odmenené balíčkom, v ktorom nechýbala sladká dobrota a samozrejme aj zdravé ovocie.
      • Sviatky Vianoc sa spájajú s množstvom tradícií a jedna z nich je aj pečenie medovníkov. Medovníčky patria k typickým dobrotám, ktoré zdobia naše stoly počas najkrajších sviatkov v roku. Aj nás v triede ovládla typická vianočná nálada, zdobenie stromčeka, vianočná výzdoba triedy a vôňa medovníkov.
      • Tretí decembrový deň, si pripomíname - Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím. Je venovaný podpore práv a dôstojnosti ľudí so zdravotným postihnutím a zvyšovaniu povedomia o výzvach, ktorým čelia. Ľudia s postihnutím prežívajú bežné radosti i problémy, ktoré vyplývajú z ich postihnutia samotného alebo zo znevýhodnenia, ktoré v dôsledku svojho postihnutia zažívajú.
      • Vianočné tvorivé dielne
      • V dňoch 2.a 3. decembra 2024 sa žiaci zúčastnili vianočných tvorivých dielní Vianočná rozprávka na Kežmarskom hrade. Táto jedinečná akcia priniesla deťom možnosť preniesť sa do čarovného sveta Vianoc prostredníctvom rôznych aktivít.
      • V stredu 27. 11. vyhlásil OZ školstva protest v čiernom ako symbolický prejav smútku nad smerovaním slovenského školstva. Aj my sme sa zapojili na znak súhlasu a nespokojnosti. Čierna za nedostatok podpory, rešpektu a spravodlivého odmeňovania.
      • Dospievanie je obdobím, ktoré je plné zmien a výziev. Je to čas, kedy sa človek vyrovnáva s novými skúsenosťami, formuje svoju identitu a začína sa osamostatňovať. Avšak tento proces nie je vždy jednoduchý a môže byť spojený s rôznymi nástrahami.
      • UNICEF si každoročne 20. novembra pripomína podpísanie Dohovoru o právach dieťaťa Organizáciou Spojených národov a pri tejto príležitosti v spolupráci s ďalšími partnermi oslavuje Svetový deň detí. Je to významný deň pre deti, a zároveň príležitosť na zvýšenie povedomia o najpálčivejších problémoch, ktorým deti na celom svete čelia.
      • Dohovor o právach dieťaťa sa vzťahuje na všetky deti bez ohľadu na to, kde sa narodili, akú majú farbu pleti alebo vyznanie .
      • Drogová závislosť nevzniká náhle, ale vyvíja sa z túžby, ktorá súvisí so spôsobom života jednotlivca. Náklonnosť k tomuto nebezpečiu vzniká najmä v detskom a dospievajúcom veku. A práve toto obdobie je veľmi dôležité pre rozvoj zdravej osobnosti a slobodného rozhodovania.
      • Naša škola sa zapojila do jedinečného programu, ktorého cieľom je motivovať deti k osvojeniu zdravých stravovacích návykov. Vďaka tomuto programu majú žiaci jednoduchší prístup k čerstvému ovociu, zelenine a mliečnym výrobkom. Tým podporujeme ich zdravie a zároveň znižujeme spotrebu spracovaných potravín, ktoré často obsahujú vysoké množstvo cukru či soli.
      • V rámci Programu školské ovocie nám spoločnosť GAS Família, s.r.o., Stará Ľubovňa zabezpečila dňa 11.11. 2024 sprievodnú aktivitu v našej školskej záhrade - výsadbu stromov, kríkov a potrebné náradie na túto výsadbu.
      • V prvý novembrový týždeň sa žiaci našej školy zahrali na návrhárov a vydali sa za objavovaním módy. Vďaka lektorom SNG v kaštieli Strážky spoznávali textílie ako sa tvarujú, strihajú a zošívajú, rôzne možnosti strihového riešenia, ktoré vytvárajú pestrosť módy, ktorá nepozná hranice. Technikou strihania, tvarovania a lepenia si vytvorili krásne návrhy šiat.
      • Dňa 8. novembra sa v Špeciálnej základnej škole konal Outdoor Classroom Day – celosvetový deň výučby v prírode, ktorého cieľom je motivovať učiteľov k využívaniu vonkajšieho prostredia na vzdelávanie detí. Počas tohto dňa mali žiaci možnosť stráviť hodiny mimo triedy, kde sa učili o prírode a rozvíjali praktické zručnosti v priamom kontakte s vonkajším prostredím. Pre žiakov našej školy bola pripravená pestrá škála aktivít – od pozorovania prírod
      • Téma šikanovania a kyberšikanovania v spoločnosti značne rezonuje. Naša škola netoleruje takéto formy správania a snažíme sa im predchádzať. Jednou z foriem prevencie je aj spolupráca s kpt. Mgr. Ivetou Tomasovou z OR PZ z Kežmarku, v rámci ktorej bola zorganizovaná aktivita formou prednášky.
      • Ovocie a zelenina sú dôležitou súčasťou nášho zdravého jedálnička, nakoľko obsahujú široký výber vitamínov, minerálov, vlákniny a iných fytozlúčenín, z ktorých môžeme mať úžitok. Náš týždeň ovocia a zeleniny bol zameraný na zvýšenú konzumáciu ovocia a zeleniny i zdravý životný štýl. .
      • Hoci na Slovensku dávame na prelome októbra a novembra prednosť nežným Dušičkám, 29.10. sme vyskúšali inú zahraničnú tradíciu. Zmienku o Halloweene by sme medzi slovenskými tradíciami hľadali márne. Spoločne sme si tento deň poriadne užili, dopriali radosť z blikajúcich svetielok a veselých tekvíc. Žiaci spoločne s pedagógmi kreatívne povyrezávali a výtvarne dotvorili tekvice, ktoré nakoniec vystavili v školskej záhrade. Každá jedna tekvica bola
      • Jeseň - krásne farebné ročné obdobie nám každý rok pripraví veľa práce a my sme vždy ochotní a pripravení pomôcť. Aj tento rok pracovníci Kaštieľa v Strážkach nám pripravili potrebné náradie a vymedzili úsek záhrady v parku. Po krátkom usmernení a rozdelení úloh sme sa s radosťou pustili do hrabania lístia.
      • Najdôležitejšou činnosťou ako zamedziť šikanovaniu na školách je prevencia. 24.10.2024 v rámci spolupráce k nám opäť zavítala Mgr. Magyarová z CPP v Kežmarku, aby s našimi žiakmi otvorila debatu na túto veľmi aktuálnu tému. Žiaci si vypočuli množstvo zaujímavých a užitočných informácii.
      • Výstava s názvom "Technika - Vedecká hračka" v Kežmarku nám 17. októbra ponúkla unikátny pohľad na svet vedy a techniky prostredníctvom interaktívnych exponátov. Prezentovala širokú škálu hračiek, ktoré majú zároveň edukatívny rozmer, čím žiakom našej školy umožnila objavovať fyzikálne zákony, matematické princípy či iné vedecké poznatky hravou formou. Hračky sú navrhnuté tak, aby boli zábavné a poučné pre všetky vekové kategórie, od detí až po d
      • Jeseň je obdobím umeleckých diel prírody, ktorá je ako krásna paleta. Stromy ohromujú pestrými farbami. Takýmto krásnym umeleckým dielom je aj človek v jeseni života. Tvaroval a formoval ho majster život svojimi skúškami, radosťami, ale aj starosťami. Aj naši žiaci využili, mesiac október ako mesiac úcty k starším a navštívili starších ľudí v Spišskej katolíckej charite v Ľubici. Básničkou, pesničkou im spríjemnili deň, a nakoniec im odovzdali m
      • V utorok 8. októbra 2024 sa žiaci našej školy zúčastnili Florbalového turnaja, ktorý sa uskutočnil na multifunkčnom ihrisku v Spišskej Belej a v Ľubici. Mužstva boli zložené z 3 hráčov a jedného brankára. Hlavným cieľom hry bolo streliť viac gólov než súper. Hrací čas bol 10 minút. Florbal je rýchly, zábavný a hlavne kolektívny šport. Je taktiež jedným z mála športov, ktorý je od svojho vzniku mužským, ale aj ženským športom. Rovnosť pohlavia si
      • Prvý piatok v októbri sa niesol návštevou Kaštieľa Strážky. Zúčastnili sme sa tvorivých dielni - Farby jesene, pod vedením lektorov. Listy rôznych tvarov a farieb boli našou predlohou na vytvorenie pestrých diel. Každý žiak si vytvoril svoju mozaiku do ktorej zakomponoval vyfarbené listy. Žiakom sa aktivity veľmi páčili.
      • V posledný septembrový utorok využili učitelia a žiaci krásne slnečné počasie na didaktické hry. Ráno sa oboznámili s významom riešenia mimoriadnych situácií, civilnej ochrany a zdravotnej prípravy. Potom sa všetci spoločne pešou chôdzou, starší žiaci bicyklami, presunuli na futbalové ihrisko v Ľubici, ihrisko denného centra v Strážkach, kde ich čakalo dopoludnie plné pohybu a športu.
      • V tomto krásnom jesennom období sme v záhrade opäť nazbierali bohatú úrodu - zeleninu, bylinky, ovocie, obsahujúce veľa vitamínov, dôležitých pre naše zdravie. Je to zároveň aj prevencia proti rôznym chorobám v tomto premenlivom počasí.
      • Klenoty Spiša
      • Špeciálna základná škola v spolupráci s OZ Zlatá Rybka, 26.04.2024, zorganizovala 13. ročník vernisáže spojenej s aukciou vystavených diel, na tvorbe ktorých sa podieľali deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami pod vedením textára, výtvarníka a skladateľa Vlada Krausza a keramikára Petra Smika.
      • Nestville Farm
      • Posledný aprílový deň sme sa tešili nielen z príjemného počasia, ale aj z návštevy kontaktnej ZOO v Nestville Farm v Hniezdnom.
      • Evička nám ochorela
      • Dňa 3. mája sa trojčlenné družstvo našich žiakov zúčastnilo okresnej súťaže „Evička nám ochorela“, ktorú organizovala Materská škola Možiarska v Kežmarku v spolupráci so Slovenským Červeným krížom.
      • Zasaď svoj strom
      • V druhý májový týždeň sa žiaci našej školy v spolupráci s Lesmi Spišská Belá zúčastnili 10. ročníka akcie ,, Zasaď si svoj strom.“ Spoločnými silami sa nám podarilo zasadiť 263 stromčekov.
      • Zbierka MODRÝ GOMBÍK spája dva svety – ten náš a ten, v ktorom sa deti ocitli v núdzi a sú odkázané na našu pomoc. Tak ako gombík na svetri pomáha dieťa chrániť pred chladom, tak aj príspevok do zbierky MODRÝ GOMBÍK má byť symbolickou ochranou v ťažkých chvíľach pre deti v núdzi.
      • Vďaka Unicefu sme sa počas Outdoor Classroom Day preniesli cez rozprávky do rôznych kútov sveta. Deti sa tak mohli zoznámiť s inými kultúrami a spoznať netradičné rozprávky.
      • Magický príbeh a krásne scény premenili Kežmarský hrad na rozprávkovú krajinu. Divadelné predstavenie bolo v podaní hercov ex TEATRO neopakovateľný zážitok, ktorý si žiaci s nadšením užili.
      • Projekt eTwinning – Čo jeme a čo počúvame
      • Projekt eTwinning nám umožnil sa na diaľku spojiť s partnermi v Česka a Poľska. Komunikovali sme v bezpečnom virtuálnom prostredí, vytvárali partnerstvá, pracovali na projekte, učili sa navzájom, získali, rozvíjali a osvojovali sme si kľúčové kompetencie vo výchovno-vzdelávacom procese.
        • Náučný chodník krivý kút

        • 4. 4. 2019
        • Krásne a teplé jarne počasie nás po dlhej zime opäť láka do prírody. Sneh, ktorý sa roztopil odkryl všetko, čo ľudia dokážu po sebe zanechať v prírode. A veru, nie je to nič oku lahodiace, ako by sme očakávali. Preto sme sa v rámci nášho projektu "Na belianskej prírode nám záleží" rozhodli, že to zmeníme. Vybrali sme sa na náučný chodník Krivý kút v Spišskej Belej. Je to významné slatinné rašelinisko, ktoré má status miestneho biocentra. No napriek tomu nás počas cesty, ktorá mala 2,9 km nečakalo žiadne milé prekvapenie, ale to čoho sme sa obávali. A to, že ľudská nezodpovednosť k našej prírode nemá hraníc. Spoločnými silami sa nám podarilo vyzbierať odpadky a očistiť tak aspoň kus prírody. Zároveň sme sa dozvedeli zaujímavé informácie o faune a flóre tohto oddychovo – vzdelávacieho areálu.

        • Náučný chodník krivý kút: Čítať viac
        • Šperkovanie

        • 29. 3. 2019
        • Krásne šperky a historická móda sú neskutočnou pastvou pre oči. Túžba človeka krášliť sa je stará ako ľudstvo samo. Spolu s vývojom odevu vznikali a vyvíjali sa aj jeho ozdobné doplnky - šperky. Pre nás je šitie veľkou zábavou a sme tiež veľmi šikovní, preto sme sa v tvorivom ateliéri kaštieľa v Strážkach pokúsili ušiť si šperk z textilu. Práca s ihlou sa tak pre nás stala nielen obyčajným šitím, ale ihla sa odrazu zmenila na nástroj tvorivosti. Výsledkom čoho bol krásny šperk v podobe kvetu z látky. Aj tento krát sme sa veľmi potešili a opäť naučili niečo nové, čo môžeme neskôr využiť pri vlastnej práci.

        • Šperkovanie: Čítať viac
        • Kniha spája

        • 19. 3. 2019
        • „Knihy sú najtichší a najvernejší priateľ, najdostupnejší a najmúdrejší radca a najtrpezlivejší učiteľ.“
          (Charles W. Eliot.)

          Mesiac marec tradične spájame s príchodom jari a kvitnutím prvých snežienok, ale poznáme ho aj ako marec – mesiac knihy. Knihy majú v živote každého z nás nezastupiteľné miesto. Každá kniha má svoje čaro, svoj dej, ktorým dokáže upútať. Dokáže nám odpovedať na otázky, dokáže nás usmerniť v živote, ba dokonca pomôcť. Prostredníctvom kníh získavame nové, cenné poznatky, informácie a osvojujeme si nové vedomosti. Kniha má moc premeniť zlú náladu na dobrú a dobrú na ešte lepšiu. A práve z tohto dôvodu sme sa aj my spoločne s našimi žiakmi rozhodli navštíviť knižnicu v ZŠ v Ľubici. Počas návštevy knižnice sme si spoločne so žiakmi prečítali krátke príbehy rozprávkových hrdinov a aspoň na malú chvíľu sme mohli utiecť z reálneho sveta a ponoriť sa do sveta fantázie a r

        • Kniha spája: Čítať viac
        • 2% z dane

        • 28. 2. 2019
        • Vážení rodičia a priatelia školy,

          pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

          Aj vy môžete prispieť na dobrú vec, pomôžte deťom s mentálnym postihnutím, ktoré to naozaj potrebujú.

          Podporiť nás môžete poukázaním 2 % dane z príjmov, venovaním finančnej, či nefinančnej podpory, alebo sa tiež môžete zapojiť ako dobrovoľníci.

        • 2% z dane: Čítať viac
        • Zvuky farieb

        • 8. 3. 2019
        • Ako vzniká obraz? Môže byť inšpirovaný prírodou, geometriou, vnútornými pocitmi umelca alebo práve Hudbou. Existujú ľudia, ktorí dokážu vidieť farby prostredníctvom zvukov a tak namaľujú svoj obraz. Možno aj Ladislav Medňanský bol práve jedným z nich, tak sme sa i mi pokúsili počas 2. návštevy galérie v kaštiely v Strážkach vidieť farby prostredníctvom rôznych známych zvukov a priradiť k nim práve obrazy pána Medňanského. Bola to pre nás naozaj ťažká skúška. Niektorí sme boli úspešní viac iní menej, ale všetkým sa nám to naozaj páčilo. A zistili sme, že je ozaj možné vidieť aj ZVUKY FARIEB.

        • Zvuky farieb: Čítať viac
        • Lyžiarský výcvik

        • 24. 2. 2019
        • Prvý februárový týždeň sa pre končiacich žiakov druhého stupňa uskutočnil základný lyžiarsky výcvik, v neďalekom lyžiarskom stredisku v Bachledovej doline. Naším cieľom bolo naučiť všetkých žiakov ( nelyžiarov ) zvládnuť základné lyžiarske pohybové zručnosti ako: základný lyžiarsky postoj, brzdenie na svahu, jazdu na vleku a zjazd terénu oblúkmi v obojstrannom prívrate. V polovici výcviku už niektorí žiaci zvládli slalom dolu svahom. Lyžiarsky výcvik bol financovaný z finančných prostriedkov, ktoré MŠVVŠ SR vyhradilo na tento účel. Vďaka tomu mali naši žiaci možnosť stať na lyžiach prvýkrát. Počasie a podmienky na lyžovanie boli vynikajúce. Celkovú školskú akciu hodnotíme kladne, o čom hovorí pozitívna spätná väzba zo strany žiakov.

        • Lyžiarský výcvik: Čítať viac
        • My sme malí muzikanti

        • 18. 1. 2019
        • „My sme malí muzikanti, my vieme aj pekne hrať...“ v duchu tejto milej detskej pesničky sa niesol jeden netradičný deň, kedy sa aj naši žiaci stali malými muzikantmi a zahrali si na jednoduchých hudobných nástrojoch v krásnych priestoroch Kaštieľa v Strážkach, čo umocňovalo ich pocit . Tento deň bol výnimočný aj tým, že pod vedením skúsených lektoriek si všetci žiaci vyrobili vlastné hudobné nástroje z odpadových materiálov, čím sme aj my prispeli k ochrane životného prostredia a naučili sme sa, že odpadky nepatria len do odpadkových košov, ale je možné si z nich vytvoriť rôzne nástroje. V závere dňa si všetci spoločne zahrali na svojich vlastnoručne vyrobených nástrojoch a plný nových zážitkov sme sa tešili, aký krásny hudobný deň sme prežili.

        • My sme malí muzikanti: Čítať viac
        • Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany

        • 11. 1. 2019
        • Poslaním súťaže bolo vykonať osvetu civilnej ochrany a jej prepojenie s jednotným európskym číslom tiesňového volania 112 vo vzťahu k verejnosti. Do okresného kola súťaže bolo zapojených 26 typov škôl (MŠ, ZŠ, ŠZŠ) a doručených celkovo 211 výtvarných prác a priestorových návrhov. Určenou komisiou boli vybrané z každej kategórie najúspešnejšie práce.

        • Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany: Čítať viac
        • Vianočné pečenie medovníkov

        • 18. 12. 2018
        • „Vianoce, to je čas, keď sa hluk, hnev a nepokoj premenia na lásku a ticho.“

          Predvianočné obdobie sa začína zapálením prvej sviečky na adventnom venci. V každom dome je rozsvietený vianočný stromček, ktorý žiari pestrými farbami a na Štedrý večer je pod ním veľa darčekov, ktoré potešia každú ľudskú dušu. V izbe hrá vianočná melódia, ktorú počúvajú deti pri čakaní na zvonček. To sú Vianoce. Ale k týmto krásnym Vianociam patria aj rozvoniavajúce koláčiky a medovníky pečené s láskou. Aj naši žiaci si priblížili predvianočnú atmosféru pečením medovníkov v Základnej škole v Ľubici. Integračná aktivita bola zameraná na spoločné pečenie medovníkov so žiakmi 4. A a 4. B. triedy. Všetci spoločne vykrajovali cesto, ukladali na plech a piekli do zlatista rôzne tvary medovníkov. Prácu im spríjemňovali vianočné koledy, ktoré navodili tú správnu predvianočnú atmosféru. Po dobre vykonanej práci nám b

        • Vianočné pečenie medovníkov: Čítať viac
        • Tvorivé dielne s hlinu pod vedením keramikára Petra Smika

        • 12. 12. 2018
        • Pán Smik sa venuje keramickej plastike, komornej a monumentálnej tvorbe s použitím jemnej i hrubej kameniny. Žije v neďalekej obci Hôrka a aj napriek svojej pracovnej vyťaženosti si tento školský rok opäť našiel čas pre našich žiakov, aby im odovzdal svoje skúseností z oblasti keramiky.

          Prvé tvorivé stretnutie sa začalo teoretickou časťou, kde keramikár rozprával o hline, o rôznych pracovných technikách a používal pritom názorné ukážky. Žiaci tvarovali z platov hliny, vyrezávali a modelovaním z voľnej ruky vyhotovili jednotlivé reliéfne časti, ktoré zakomponovali do svojho keramického výrobku.

        • Tvorivé dielne s hlinu pod vedením keramikára Petra Smika: Čítať viac
        • Anjel Vianoc 2018

        • 5. 12. 2018
        • Predvianočné obdobie sa každý rok nesie v znamení výtvarnej súťaže Anjel Vianoc.

          Do tejto akcie sa zapojili žiaci I. aj II. stupňa. Za pomoci svojich učiteliek vytvorili rôznymi technikami svoje anjelské nápady, kde prezentovali svoju nápaditosť, talent a výtvarnú zručnosť.

          Školu reprezentuje 10 žiackych prác. Naše práce, ale aj práce ďalších zapojených škôl budú vystavené od 6. 12. 2018 v priestoroch Art Klubu Tatranskej galérie v Poprade.

        • Anjel Vianoc 2018: Čítať viac
        • Európsky týždeň boja proti drogám

        • 23. 11. 2018
        • Pri príležitosti Európskeho týždňa boja proti drogám, ktorý už tradične pripadá na tretí novembrový týždeň, sa na našej škole traduje organizovať aktivity zamerané na prevenciu drogových závislostí a podporu zdravého životného štýlu. Žiaci sa počas celého týždňa mohli tešiť na rôzne športové aktivity, náučné prednášky i premietanie filmov.

        • Európsky týždeň boja proti drogám: Čítať viac
        • Čistenie belianskeho rybníka

        • 21. 11. 2018
        • „Keď pohneme jednou jedinou vecou v prírode, zistíme, že je prepojená s celým zvyškom sveta“.

          V takomto duchu sa nesie i názov projektu Na belianskej prírode nám záleží , ktorého cieľom je pomôcť nielen nášmu mestu Spišská Belá ale i prírode. Jednou z čiastkových úloh projektu je aj čistenie belianskeho rybníka a jeho okolia. Žiaci pri tejto akcií rozvíjali nielen pohyb na čerstvom vzduchu, vzájomne vzťahy, ale aj hlavne spoločnú prácu. Prostredníctvom spoločnej práce a tímového ducha žiaci ukázali, aký je prínos dobrej myšlienky a zodpovednej práce pre okolitú prírodu. Keďže počasie prialo a bolo podporované aj nadšením pre správnu vec, tak výsledok celej akcie bol spečatený úspechom. Aj vyzbieraním pár vriec žiaci pomohli svojmu okoliu zbaviť sa toho, čo do prírody nepatrí a čo je pre ňu záťažou.

        • Čistenie belianskeho rybníka: Čítať viac
        • „Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“

        • 19. 11. 2018
        • Sekcia krízového riadenia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, ktorá zodpovedá za integrovaný záchranný systém na Slovensku vyhlásila 1. december za Národný deň čísla tiesňového volania 112. Pri tejto príležitosti Okresný úrad Kežmarok vyhlásil 6. ročník výtvarnej súťaže „Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“. S témou súťaže „Veď aj ja som záchranár“ sme sa stotožnili aj my, pretože nie je nič krajšie, ako vedieť a byť ochotný pomôcť druhým. Najlepšie práce nás budú reprezentovať v okresnom kole v Kežmarku.

        • „Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“: Čítať viac
        • „Bezpečne na cestách“

        • 28. 11. 2018
        • Bezpečnosť je každodennou súčasťou nášho života. Aby sa žiaci cítili bezpečne na ceste, mali možnosť získať zručností pri simulácií dopravných situácií na detskom dopravnom ihrisku v Kežmarku. Riešili dopravné situácie, správali sa podľa pravidiel cestnej premávky ako chodec a cyklista.

          Poznávali vodorovné a zvislé dopravné značky, učili sa zodpovednosti pri chôdzi a jazde v cestnej premávke a tiež povinnosti vodiča, riešili rôzne dopravné situácie – križovatky a boli poučení o bezpečnosti používania dopravných prostriedkov a správaní sa na ihrisku.

        • „Bezpečne na cestách“: Čítať viac
        • Projektové vyučovanie - niečo nové ? Pre nás, nie!

        • 11. 11. 2018
        • „Nie je múdry ten, kto vie veľa, ale ten, kto vie, čo je potrebné.“ (Ezop)

          Projektové dvojmesačné vyučovanie so žiakmi zo VII. A a VIII.A bolo zaujímavé nielen miestom realizácie, ale i aktivitami, prívalom nových informácií a spôsobom hodnotenia. Úlohy boli pripravené tak, aby preverili úroveň vedomostí a súčasne rozvíjali kritické myslenie a tvorivosť. Okrem osnov predpísaného učiva mali žiaci možnosť poznať viac aj samých seba, svoje schopnosti a možnosti. Ich práca v škole nie je len zážitková, ale výsledky projektov majú konkrétnu užitočnú podobu, čo vyvoláva u žiaka pocit zodpovednosti a pomáha k rozvoju kľúčových kompetencií.

        • Projektové vyučovanie - niečo nové ? Pre nás, nie!: Čítať viac
        • Záložka do knihy spája školy: Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice

        • 21. 11. 2018
        • Pomaly sa blíži zima a práve v tomto období čoraz častejšie siahame po tichom spoločníkovi, ktorým je kniha. Neodmysliteľnou súčasťou knihy je záložka. V mesiaci október, ktorý bol vyhlásený za Medzinárodný mesiac školských knižníc, prebiehal 9. ročník projektu Záložka do knihy spája školy. Všetci sa veľmi tešili na zhotovovanie záložiek a škola sa na mesiac premenila na svet rozprávok a príbehov. Fantázii sa medze nekládli a žiaci počas hodín pracovného vyučovania využitím rôznych technik zhotovovali záložky pre svojich kamarátov z partnerskej školy ZŠ s MŠ Tábor z Českej republiky. Z Českej republiky nám so záložkami prišli aj listy, ktoré si žiaci spoločne prečítali. Aj tento rok sa záložky podarili a už teraz sa tešíme na nasledujúci ročník.

        • Záložka do knihy spája školy: Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice: Čítať viac
        • Hrabanie lístia v parku Kaštieľa v Strážkach

        • 5. 11. 2018
        • Starostlivosť a pomoc prírode nadobúda v dnešných časoch čoraz širší rozmer a je potrebné uvedomiť si, že pomoc prírode je jedna z veľmi dôležitých povinností každého z ná.s Preto sme sa s našimi žiakmi zúčastnili akcie, "Hrabanie lístia v parku Kaštieľa v Strážkach", ktorá patrí k hlavným aktivitám tohto jesenného obdobia. Touto čiastkovou úlohou z projektu, "Na belianskej prírode nám záleží", každý rok poukazujeme na starostlivosť o prírodu, svoje okolie a pomoc pracovníkom kaštieľa. Žiaci svojou prácou a zodpovedným úsilím pri hrabaní lístia pomáhajú nielen ku skrášľovaní prostredia areálu, ale i k zlepšovaniu vlastných pracovných zručností a poriadkových návykov. Počasie nám v tento pracovný deň prialo a odmenou nám bola dobre vykonaná práca a tiež vzájomná spolupráca celého kolektívu pri otužovaní vzťahov detí i mimo školských lavíc.

        • Hrabanie lístia v parku Kaštieľa v Strážkach: Čítať viac
        • Didaktické hry a účelové cvičenie

        • 5. 11. 2018
        • Vo štvrtok 18. októbra sa žiaci prvého stupňa zúčastnili didaktických hier a žiaci druhého stupňa účelového cvičenia. Samotné cvičenie sa začalo prvkami „Civilnej ochrany“. Jedným z najdôležitejších opatrení civilnej ochrany je vo všeobecnosti varovanie. Varovanie sa vykonáva varovnými signálmi prostredníctvom sirén. Žiaci sa na úvod teoreticky oboznámili s postupom pri zaznení varovného signálu a neskôr si prakticky vyskúšali evakuáciu budovy školy pri simulovanom požiari. V ďalšej časti sa všetci účastníci presunuli pešou chôdzou k rybníku, prímestskej časti mesta Spišská Belá. Cieľom školskej akcie bol pohyb a pobyt v podtatranskej prírode, ktorej sme pomohli vyzbieraním troch vriec odpadu. Obohatením dňa bola možnosť športového vyžitia v areáli rybníka. Tomuto dňu doprialo i teplé jesenné počasie.

        • Didaktické hry a účelové cvičenie: Čítať viac
    • Partneri

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • ŠKOLSKÝ PROGRAM OVOCIE - ZELENINA - MLIEKO
    • Prihlásenie

    • Zvonenie

      Streda 22. 1. 2025
    • Fotogaléria

        zatiaľ žiadne údaje
    • Kontakty

        • Meno školy
        • Špeciálna základná škola, Zimná 21, Spišská Belá
        • Telefón
        • +421 052 45 914 90
          +421 052 78 964 15
          +421 907 942 256
        • Adresa školy
        • Zimná 21
          059 01 Spišská Belá
          Slovakia
        • IČO
        • 17070473
        • DIČ
        • 2020981930
        • Facebook školy
        • https://www.facebook.com/szsspbela/
    • Kontakty

      • Špeciálna základná škola, Zimná 21, Spišská Belá
      • +421 052 45 914 90
        +421 052 78 964 15
        +421 907 942 256
      • Zimná 21
        059 01 Spišská Belá
        Slovakia
      • 17070473
      • 2020981930
      • https://www.facebook.com/szsspbela/
  • Fotogaléria

      zatiaľ žiadne údaje