• Modrá škola

Vzdelávací program „Modrá škola – voda pre budúcnosť" je dlhodobý program Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, a.s., ktorého realizátorom je O. Z. Mladí vedci Slovenska. Hlavným cieľom programu je systematické budovanie pozitívneho vzťahu mladých ľudí k pitnej vode ako produktu, ktorý má svoju hodnotu rovnako ako každý iný produkt potrebný pre život človeka.

Hlavné ciele programu:

1. Formovať postoje, prehĺbiť a rozšíriť vedomosti a zručnosti detí o pitnej vode , jej rôzneho využitia.

2. Rozšíriť poznatky detí o odpadovej vode.

3. Rozšíriť vedomosti detí o ochrane vodných zdrojov, ochrane životného prostredia, pitného režimu a pod.

4. Zaujať detí odbornými aktivitami, ktoré vo svojej činnosti realizuje BVS, a.s.

Aktivity:

V tomo školskom roku sme sa opäť zapojili do niekoľkých zaujímavých aktivít :

September 2014 - máj 2015 - Veľká vedomostná súťaž o vode

Február 2015 -  Výtvarná súťaž o vode