• Ako to prebieha...

•  Z priebehu projektu máme veľkú radosť, pretože priamo pred našimi očami sa naša školská záhrada mení na krásne miesto vhodné na oddych, načerpanie novej energie ale aj na učenie sa. O to viac sa tešia aj žiaci, že všetky zmeny prebiehajú s ich pričinením a ich vlastnými rukami.

Na jeseň boli naplánované viaceré aktivity, ktoré sa aj úspešne realizovali.

V mesiaci september sme vysadili živý plot z tuji a odstránili starý trávnik. Žiaci zrovnávali, prekopávali, hrabali zeminu, vyberali kamene, staré korene pod dohľadom záhradníka a učiteľov pracovného vyučovania. Založili trávnik trávnikovým kobercom. Učili sa pomocou práce,  posilňovali  vzájomnú tímovú spoluprácu a aktivitu  na vybudovaní okrasnej a úžitkovej záhrady.

Pocitový environmentálny chodník sa nám podarilo zrealizovať a dokončiť v jesennom období.   Využiť možnosť prejsť sa po chodníku a zažiť  pocit bosých nôh na prírodných materiáloch si však žiaci vyskúšajú až na jar a možno sa pridajú aj ich rodičia. Chodník  nám umožní skvalitniť environmentálnu výchovu a upraviť zdravotný stav žiakov formou zážitkových aktivít a inscenačných metód.

Naša záhrada  mení svoj  vzhľad a skalničkový záhon jej tiež pridáva na okrase.

Záhradu sme pripravili na zimu, kedy ju prikryje biela perina. S ďalšími prácami budeme pokračovať opäť na jar a už teraz sa tešíme, ako budeme tráviť čas v našom "Znovu nájdenom raji" smiley

Mgr. Edita Modlová

Viac foto tu