• Vernisáž a dražba v Galérii u Anjela

•

Naša, už tradičná vernisáž spojená s dražbou sa tento rok konala už po siedmy krát. Každý rok smeruje veľa našich myšlienok, energie a aktivít práve k tejto akcii. Je spojením dvoch svetov – sveta umenia, sveta dospelých ľudí, ktorí majú veľké srdce a ochotu pomôcť a na druhej strane sveta detí, ktoré dostali od života iné karty, ale napriek tomu bojujú a dôkazom toho sú aj tohtoročné diela z ich rúk. V spolupráci s naším priateľom a keramikárom Petrom Smikom vznikli opäť krásne, originálne výtvory, každé so svojím príbehom, dušou a jedinečným dizajnom.

Témou tohto ročníka bolo „Cestovanie v čase“, ktorej výsledkom bolo 12 nástenných hodín. Podľa materiálu, buď sklo alebo hlina, boli vo všetkých hodinách nejakým spôsobom zapracované myšlienky plynutia času – striedanie ročných období, plynutie rieky, život kvetu vo všetkých jeho fázach, výlet do pravekej histórie, protiklady dňa a noci... V spojení s kvalitným hodinovým strojčekom si tak každý dražiteľ odniesol jedinečné a funkčné nástenné hodiny, ktoré určite skrášlia každý priestor, v ktorom sa ocitnú.

Vernisáž sa opäť konala v Galérii u Anjela v Kežmarku, ktorá už tradične hostí toto naše podujatie a svojimi priestormi výrazne prispieva k príjemnej atmosfére. Celá akcia je príležitosťou pre stretnutie sa ľudí s otvoreným srdcom, s citom pre umenie a v spojení s dobrým jedlom a kvalitným vínom sme opäť strávili krásny večer v priateľskej nálade. Keď človek dáva, život si vždy nájde cestu, aby mu to vrátil späť...

Výťažok z dražby pôjde OZ Zlatá rybka a budú použité na skvalitnenie vzdelávania detí našej školy. Naše myšlienky už smerujú k budúcemu ročníku, na ktorý sa už teraz tešíme.

Viac foto tu: