• Vianoce s UNICEF

•

Vianoce sú obdobím pokoja a radosti, obdobím, ktoré trávime s rodinou, priateľmi a našimi najbližšími. Je taktiež obdobím, kedy pociťujeme ešte väčšiu túžbu pomáhať tým, ktorí nemajú toľko šťastia ako my.

Vrámci projektu Škola priateľská k deťom sme sa aj tento rok rozhodli zapojiť do vianočnej zbierky UNICEF-u. Jednak už tradičným predajom vianočných pohľadníc medzi zamestnancami školy a vyskúšali sme aj zbierku v uliciach nášho mesta Spišská belá. Na tútu úlohu sme vybrali žiaka Janka z IX.A triedy, ktorý spoločne s našou školskou psychologičkou zbierali v uliciach dobrovoľné príspevky, za ktoré poďakovali nálepkou snehovej vločky.

Spločne sa nám podarilo vyzbierať 45,55 Eur, ktoré tento rok pomôžu deťom v Mauretánii trpiacim podvýživou.