• Výsoko efektívne učenie

• Hlavným cielom projektu je využívanie prvkov ITV vo vyučovacom procese. Ide o tieto prvky ITV : komunita, vytváranie neohrozeného prostredia, zručnosti života, celoživotné pravislá, mapka mysle, anergizéry a harmonizéry. Hlavnou myšlienkou ITV je zmeniť vyučovanie tak, aby škola nebola len lacnou medzi stanicou pre deti čakajúce na dospelosť.

Hlavné ciele projektu :

1. Prejsť z informatívneho vyučovania na vyučovanie objavné (  jav zažiť, objavovať, byť pri tom)

2. Prejsť z direktívneho typu vyučovania na komunikatívny typ s dôrazom na sociálne zručnosti žiakov.

3. Prejsť z prístupu orientovaného na učiteľa na prístup orientovaný na žiaka.

4. Vytvoriť neohrozené prostredie

5. Využívať mapky mysle - žiaci tak dopredu vedia, čo budú robiť na vyučovacej hodine.

6. Využívať celoživotné pravidlá - počvanie, pravdivosť, úcta, dôvera, osobný najlepší výkon.

7. Využívať zručnosti života.

8. Využívať komunity - tie umožnia vyjadrovať deťom svoje pocity

9. Využívať energizéry a harmonizéry - tak sa predchádza únave iakov počas vyučovania.

BLižšie informácie v metodickom materiály:

ITV_v_primarnom_vzdelavani.pdf

Mgr. Černáková