• O projekte

•  V júli 2014 sme zorganizovali denný tábor pre žiakov našej školy s názvom Letný denný tábor „Belaland“. Bol zameraný najmä na zmysluplné a zaujímavé trávenie voľného času cez letné prázdniny. Deti sa v rámci projektu zapojili do všestranných aktivít a činností. Náplňoou programu boli jednak výlety do okolitej prírody (Kaštiel Strážky, Ždiar - Monkova dolina, Belianska jaksyňa, Múzeum TANAP-u), rôzne športové aktivity, ale tiež sme sa venovali kreatívnym prácam v rámci tvorivej činnosti (výroba sviečok, fotorámikov, vlastných leskov na pery...). Súčasťou programu boli aj  tímové hry a spoločné aktivity zamerané na rozvoj komunikácie a sociálnych zručností.

Cieľom projektu bolo poskytnúť deťom  možnosť zaujímavo a efektívne tráviť svoj voľný čas, získať cenné zážitky a skúsenosti. Zároveň mali deti príležitosť zoznámiť sa s miestnym okolím, prírodou a spoznať zaujímavé miesta. Tým sme u detí rozvíjali poznanie a budovali pozitívny vzťah k svojmu okoliu a životnému prostrediu, ktorý zároveň podporuje zodpovedné správanie sa k prírode.

Pri tímových hrách a aktivitách sa u detí zábavnou formou rozvíja správne sebahodnotenie a sebapoznanie, komunikačné schopnosti, podporujú zdravú sebadôveru a sociálne zručnosti. Taktiež sú vhodným prostriedkom na uvoľnenie a odreagovanie napätia a vytvorenie a utuženie dobrých kamarátskych vzťahov.

Mgr. Konkolová, Mgr. Lučivjanská

Projekt bol financovaný z finančných prostriedkov OZ Zlatá rybka.

Viac foto tu