• STOLIČKOVÝ VÝŤAH

• Bezbariérovosť nechápeme len ako  náhradné riešenie pre skupiny telesne a zdravotne    postihnutých, ale ako riešenie, ktoré prináša výhody, viac bezpečnosti a komfort pre    všetkých pohybujúcich sa v prostredí.

Eliminácia bariér je cesta k nediskriminácii.

V Špeciálnej základnej škole v Spišskej Bele existujú problémy s architektonickými bariérami a už niekoľko rokov sa usilujeme postupne tieto bariéry odstraňovať. Po zabezpečení bezbariérových prístupov pri vstupoch do budovy, prispôsobení toalety a vstupov do tried, chceme umožniť bezbariérový pohyb a prístup žiakom s ťažkým zdravotným postihnutým – pohybujúcim sa na vozíčkoch -  v rámci celého areálu školy (t.j. aj vyššie poschodie). V týchto priestoroch  sa nachádzajú odborné učebne (dielenské pracovisko, telocvičňa) a realizujú sa tam celoškolské podujatia.

Bezbariérovosť zabezpečíme inštaláciou stoličkového výťahu Minivator 2000

Stoličkový výťah (schodisková sedačka) Minivator 2000, slúži na prepravu telesne postihnutých a imobilných osôb po schodisku s variabilnou dráhou napr. do zákrut a zmien sklonov.

Deti s ťažkým telesným postihnutím dokážu žiť plnohodnotný život, ak majú svojmu zdravotnému obmedzeniu prispôsobené svoje okolie.

Eliminácia bariér v prostredí je cesta k nediskriminácii s cieľom zvýšiť ich informovanosť a následne predchádzať rôznym formám diskriminácie a ostatným prejavom intolerancie, ktoré často pramenia z neprístupnosti prostredia.

Bezbariérový prístup je prvým krokom k integrácii do spoločnosti.