• Nový začiatok so Zlatou rybkou

Fotogaléria tu

Všetky deti bez rozdielu majú túžby a želania. Deťom z cieľovej skupiny nášho projektu choroba a chudoba  zobrala veľa: možnosť pohybu, možnosť športovať, stretávať sa s kamarátmi, hrať sa s hračkami, venovať sa obľúbenej činnosti. Rodičom vzala príjem a mnohí z nich si nemôžu dovoliť deťom kúpiť vysnívané hračky, nehovoriac už o základných potrebách na prežitie v zdraví.

Cieľom projektu Nový začiatok so Zlatou rybkou bude urobiť deťom radosť a naplniť ich túžby a túžby ich rodičov.

Cieľom OZ Zlatá rybka je pomáhať deťom s mentálnym a kombinovaným postihnutím a sociálne slabým a odkázaným začleniť sa do spoločnosti pri vzdelávaní a využívaní voľného času. Jednou z oblastí pre naplnenie hlavného cieľa je:

• Realizovať aktivity za účelom zmeny postoja u sociálne slabých a odkázaných a podporiť záujem a motiváciu riešiť svoju situáciu,
          • prispievať k akceptovaniu mentálne a kombinovane postihnutých detí rôznymi aktivitami,
          • finančne prispievať na nákup kompenzačných, rehabilitačných a edukačných pomôcok.

Na septembrových triednych schôdzach boli rodičia oboznámení s aktuálnou činnosťou OZ Zlatá rybka a možnosťami ako pomôcť rodinám s deťmi s kombinovaným postihnutím, oslabeným zdravým a so sociálne znevýhodneného prostredia.

Hlavné ciele projektu:

Splniť detské túžby a sny:

• Zakúpiť zdravotnícku pomôcku – trojkolesový bicykel Junior, ktorý umožní samostatnú jazdu telesne a zdravotne postihnutému dieťaťu,
          • zakúpiť výtvarnú sadu pre rozvoj kreativity, fantázie a jemnej motoriky,

Splniť túžby a sny rodičov pre naplnenie základných potrieb ich detí:

Zakúpiť:

• ortopedickú zimnú obuv,
          • zimnú obuv,
          • zimnú bundy,
          • dioptrické okulire,
          • deku do invalidného vozíka.