• Čas premien

• Obsah projektu Čas premien je zameraný tak, aby žiakom poskytol prehľad o počiatočných fázach puberty. Dosahovanie cieľov budeme realizovať prostredníctvom aktivít, prezentácie obsahu učiva vo vybraných vyučovacích predmetoch, prostredníctvom pôsobenia triednych učiteľov i priamej práce koordinátora výchovy k manželstvu a rodičovstvu. Súčasťou projektu je aj spolupráca so spoločnosťou Procter & Gamble, ktorá poskytuje materiály určené pre chlapcov a dievčatá. Počas realizácie projektu spolupracujeme aj s gynekologičkou, ktorá realizuje besedu s dievčatami. Nezabúda sa ani na spoluprácu školy s rodičmi.

Hlavné ciele projektu

1. Chápať fyzické a psychické zmeny, ktorými budú prechádzať alebo už prechádzajú a uvedomiť si, že tieto  zmeny sú bežnou súčasťou ich vývinu. Pripraviť dievčatá na potrebnú zmenu hygienických návykov.

2. Získať základné vedomosti o anatómií a fyziológii ľudského tela, osvojiť si správne pomenovanie rozmnožovacieho  ústrojenstva a pochopiť súvislosti reprodukčného zdravia s budúcimi úlohami matky a  otca.

3. Pochopiť menštruačný cyklus ako prirodzenú súčasť života ženy a naučiť sa zvládať prídavné problémy, ktoré môžu na začiatku menštruačného cyklu dievčatá prekvapiť.